| Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir sorusuna kendimizce bir cevap vermek istedik;

Web tasarım, firma ya da kişilerin, ürün ya da hizmetlerini dijital ortamda sunabilmeleri ve dünyaya açılabilmeleri için yapılan, tarayıcı ya da benzeri ortamlarda görüntülenebilmesi için buna uygun kodlardan oluşmuş yapılardır. Bu yapılar sayesinde her tülü bilgiyi tasarlanan bu yapılarda gösterir ve etkileşim sağlamaya çalışırız.

Son yıllarda gelişen teknoloji ile birlikte web tasarım da gelişmiş olup, responsive yani duyarlı tasarımlar en çok tercih edilen tasarım çeşidi olmuştur. Responsive web tasarım bizlere akıllı telefon, tablet, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda bozulmadan, okunaklı şekilde siteye girilen verilerin görüntülenmesini sağlayan yapı çeşididir. Web tasarımları, kurulacak olan siteye göre, tek sayfa olacağı gibi, birden fazla sayfadan da oluşabilir. Ancak son zamanlarda CMS olarak adlandırdığımız içerik yönetim sistemleri sayesinde web tasarımları dinamik bir hal almış, kullanıcılar içerik yönetim sistemleri aracılığı ile istedikleri kadar kategori ve sayfa oluşturabilmekte, istedikleri resim, video, dosya ve diğer bilgileri rahatlıkla girerek web sitelerini güncelleyebilmekteler.

Artık web tasarım dendiğinde akla gelen ilk şey tabi ki web siteleridir. Bu konuda yıllardır bir paradoks mevcut ve konu aslında oldukça ciddi bir konudur.

Web tasarım, dinamik olmayan, web sitelerinin hatlarını ve efektif yönlerini yansıtan, renk ve duyarlılığını anlatmaya yarayan bir tabirdir. Esasında bir tasarım yani bir nevi prototiptir. Yani nasıl görüneceği ile ilgili her şeydir. Bir web tasarımını bir web sitesi olarak kullanmanız mümkün ancak çoğu zaman yeterli değildir.

Web sitesi ise, yönetim paneli olan, arama motorları tarafından görünmesi için gerekli işlemler yapılmış, gerek link yapısı gerekse içeriği ile tamamlanmış olan yapılardır. Web siteleri arka planda genellikle bir yazılım barındırır ve bu yazılım sayesinde gerekli dinamikliği kazanırlar. Web tasarımları ise yalnızca html ya da htm uzantılı dosyalardan ibarettir. Keyifli bir tabir ile, web tasarım aslında bir telefonun maketi iken, web sitesi telefonun kendisidir.

Web sitenizin çok iyi bir tasarıma ihtiyacı vardır. İyi bir web tasarım firmanızı, kalitenizi, prestijinizi yansıtacaktır. Bununla birlikte iyi bir altyapı ve yönetim paneline de ihtiyacı vardır. Gerekli güncellemeleri ve içerik girişlerini yapabildiğiniz, istediğiniz sayfa ve formları oluşturabildiğiniz bir yapı hem işinizi kolaylaştıracak hem de sayfanızın arama motorlarında görünürlüğünü arttırmanızda çok büyük fayda sağlayacaktır.

Bulunduğumuz bölge olan Kocaeli web tasarım konusunda oldukça iyi hizmet veren firma ve kişiler barındırmakta, Adım web hizmetleri de 2006 yılından bu yana web tasarım, web yazılım ve dijital reklamlar ile firmalara değer katmaktadır. Siz de modern, responsive ve kaliteli tasarıma, hızlı, özgür ve sınırsız altyapıya sahip bir web sitesi ihtiyacı duyuyorsanız hemen bize ulaşın. İşinize ve kimliğinize en uygun tasarımı birlikte belirleyerek, gelişmiş altyapımız ile kaliteli bir web sitesi sahibi olmanızı ve dünyaya açılmanızı sağlayalım.


Kocaeli web tasarım, web sitesi, web tasarım, web tasarım nedir?

Sizi Arayalım?

İletişim bilgileriniz güvende kalır.

Sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek hizmetlerimizi tanıtalım.