| Sosyal Medya Reklamcılığı

Kocaeli Dijital Reklam Ajansı

Kocaeli Dijital Reklam Ajansı

Adım Web Hizmetleri – Web Tasarım, Web Yazılım ve Sosyal Medya Danışmanlığı

Web Adres : https://adimweb.com/

Telefon : 0507 501 85 14

E-Posta : info@adimweb.com

Kuşkusuz son yılların en büyük pazarı sosyal medya platformları. Bu platformlar aracılığı ile ürün ve hizmetlerini yeni kişilerle buluşturmak isteyen firmaların ilk işi sosyal medya hesapları açmak, ürün ve hizmetleri ile ilgili paylaşımlar yaparak yeni kişiler ile iletişime geçmeye çalışmak. Ancak sosyal medya yönetimi hatalı olarak yapılan, illegal yazılım ve destekler aracılığı ile yapılmaya çalışılan bu çalışmalar size faydadan çok zarar getirecek, hesaplarınızın kapanmasını ya da hedef kitleniz ile ilgisi olmayan kişilere sürekli olarak içerik göstermenize sebep olacaktır. Dolayısıyla hem paranızdan hem vaktinizden olacak, sosyal medyanın gücünü sorgular hale geleceksiniz.

İyi bir sosyal medya yönetimi ve stratejik planlaması düzgün olarak yapılmış bir dijital reklam (internet reklamı) ile direk olarak hedef kitlenize temas eder, ürün ve hizmetleriniz ile ilgilenme ihtimali olmayan kişileri bir nevi filtreleyerek eler, dolayısıyla çok daha az paralar harcayarak iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Kocaeli de, Web tasarım ve Web yazılım işlerinin yanı sıra profesyonel olarak Dijital reklamlar yapan Adım Web Hizmetleri, sizlere hedef kitlenize ulaşabileceğiniz platformlar ile lazer hedeflemeler yaparak, ilgili kitleye hitap eden içerikler ile reklam çalışmalarınızı yürütür ve raporlar. Bu sayede fayda/zarar maliyetlerinizi, çalışmaların verimliliğini de görmüş olursunuz.


Sosyal Medya Reklam Yönetimi

İşimizin tanımı kısaca, Facebook, Instagram ve Google gibi sosyal medya platformları başta olmak üzere, bu platformdaki reklamları kullanarak lazer hedefleme adını verdiğimiz yöntem ile ürününüzü veya hizmetinizi, yine sizin ürününüzle ilgilenen, daha önce ilgilenmiş veya ilgilenme ihtimali olan, daha önce internetten alışveriş yapmış ya da yapma ihtimali olan kişilere göstererek satışlarınızı ve karlılığınızı artırmaktır.

Örnek vermek gerekirse, iphone 8 kapağı satan biri için iphone 8 kullanıcılarını hedefleyebiliyorken, saç dökülmesi sorunu olan birine şampuan, balıkçılıkla ilgilenen birine olta, köpeği olan birine köpek maması gösterebiliyoruz.

Tabi ki bunlar en basit hedeflemeler. Çok daha karmaşık hedeflemeler ya da müşteri dosyalarından benzer hedef kitle oluşturma veya yeniden hedefleme kampanyaları yapabiliyoruz.


Ne Yapıyoruz?

Reklam stratejilerimizi belirlemeden önce doğru analiz ve ölçüm yapabilmek için gerekli olan bazı kod parçalarını web sitenizin gerekli sayfalarına ekliyoruz.

Eklediğimiz bu kodlar sayesinde bazı kullanıcı dataları topluyor, stratejimize bağlı olarak bu kişilere yeniden hedefleme ya da çapraz ürün satışı gerçekleştirerek sürekli etkileşimde kalıyoruz.

Bunlarla beraber, sayfa görüntüleme, sepete ekleme, alışveriş başlatma ya da alışveriş gibi olayları takip edip, özel ya da benzer hedef kitle oluşturabiliyoruz.

Yine bunlara ek olarak, Facebook ve Instagram reklamları vasıtası ile sayfamıza giren kişiye Google reklamları gösteriyor, Facebook ve Instagram da detaylı hedefleme ve reklam stratejilerimiz ile ilgili çalışmaları da yürütüyoruz.

Bu işlemleri yürütürken herhangi bir illegal yazılım kullanılmamakta, tamamen Facebook ve Google gibi platformların kendi servisleri üzerinden işlem yapılmaktadır. Facebook ve Instagram reklamlarında data toplamak ve işlemek için Facebook Piksel den faydalanmakta, Google için ise ilgili kod parçaları (Tag Manager v.s.) eklenerek işlemler sürdürülmektedir.


Facebook – Instagram Reklamları

Tarafımızdan verilen reklamlar basit bir öne çıkarma reklamı değil, tam aksine üzerinde uzun soluklu düşünülmüş, etkileyici metin, görsel ve videolar ile ilgi çekici hale getirilmiş, Facebook Reklam İlkelerine uyan ve belirli bir stratejiye hizmet eden çalışmalardır.

Reklam çalışmaları, şirketiniz ya da adınıza kurulacak olan Business Manager hesabına size ait piksel, sayfa, kişi, katalog, domain, instagram işletme profili ve diğer şirket bilgilerinizin birbirine entegre edilerek kullanıldığı komplike bir yapı ile sürdürülmektedir.

Bu panelden verilen ve yine buradan yönetilen reklamlar Facebook ve Instagram başta olmak üzere, Massenger ve diğer Audience Network adı verilen, binlerce site ve uygulamadan oluşan bir ağda da gösterilmektedir. Bu sayede etkileşim çok hızlı bir şekilde başlar ve ürünlerinizi aynı anda binlerce kişiye göstermiş – satmış oluruz.


Çapraz Ürün Satışları

Örnek stratejilerimizden ve piksel yeteneklerinden sadece birini anlatmak gerekirse;

Sizin de bildiğiniz gibi, potansiyel bir müşteri alışverişe ikna edilip bir ürününüzü satın aldığında, özellikle de memnun kalırsa, artık size güveniyor demektir. Piksel sayesinde sizden daha önce alışveriş yapmış kişilere periyodik ya da istediğimiz zamanlarda farklı ürünlerinizi göstererek hem akıllarındaki yerimizi koruyor hem de  ürün satmayı hedefliyoruz.

Böylelikle piyasada Re-Marketing olarak adlandırılan sistemi en düzenli, makul ve uygun bütçeyle uygulayarak satışlarınızı ve karlılığınızı artırıyoruz.


Facebook Katalog ve Mağaza Entegrasyonu

Bahsettiğimiz sistemi manual olarak uygulamak neredeyse imkansızken, kurduğumuz piksel  sistemi sayesinde,  sitenize her eklediğiniz ürünün facebook ve instagram reklamlarında kullanılacak olan ve yine facebook business panelinden görüntülenen kataloğa otomatik olarak güncellenmesini, hatta yayında olan katalog reklamlarınızı bozmadan eklenmesini sağlıyoruz. Tabi burada sitenizin altyapı olarak piksel ve olaylarına uyumlu olması gerekiyor.

Bununla beraber, fiyat güncellemeleriniz de katalog ve reklamlarınıza otomatik olarak yansımakta, her defasında yeni reklam ya da katalog yükleme sıkıntısından kurtulmuş oluyor, her türlü aksiliğin de önüne geçmiş oluyoruz.


Sonuç Olarak …

Sonuç olarak, çağın olmazsa olmazı sosyal medya reklamları ile kazanan siz ve markanız olacak, yüz binlerce yeni kişi siz ve markanızdan haberdar olurken, binlerce yeni müşteri kazanacaksınız.

Sosyal medya reklamları ve uyguladığımız stratejilerimizi dinlemek, markanıza nasıl uygulanabileceği ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen iletişime geçin. Sizi yerinizde ziyaret ederek detaylı bilgi verelim. Referans işlerimizi, kazançlarını ve memnuniyetlerini gösterelim. Kocaeli Dijital Reklam Ajansı olarak farkımızı gösterip birlikte çalışıp, birlikte kazanalım.


Kocaeli Dijital Reklam Ajansı, kocaeli internet reklamı ajansı, reklam ajansı kocaeli, sosyal medya reklamcılığı

Sizi Arayalım?

İletişim bilgileriniz güvende kalır.

Sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek hizmetlerimizi tanıtalım.