| Sosyal Medya Danışmanlığı

Kocaeli Sosyal Medya Danışmanı

Kocaeli Sosyal Medya Danışmanı

Adım Web Hizmetleri – Web Tasarım, Web Yazılım ve Sosyal Medya Danışmanlığı

Web Adres : https://adimweb.com/

Telefon : 0507 501 85 14

E-Posta : info@adimweb.com

Bu yazıda Sosyal Medya Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili bilgiler paylaşarak konunun ele alınması gereken önemli kısımlarından bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi son yılların yatırım yapılması ve üzerinde durulması gereken konularından biri Sosyal Medyadır. Bugün milyonlarca insan her gün sosyal medya da saatlerini harcarken, bunu fırsata çevirmek isteyen şirketler de bu mecralarda bulunan sayfa ya da hesaplarına daha fazla kişinin etkileşimde bulunması için çabalamakta. Biz de bu yazıda, firmaların bu isteklerini yerine getiren ve son zamanların en gözde mesleklerinden biri haline gelen Sosyal Medya Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi kavramlarını inceleyeceğiz.


Sosyal Medya Danışmanı Ne Yapar ?

Sosyal medya danışmanları, sosyal medya hesaplarının yönetimi, organik takipçi sağlama, içerik üretme ve geliştirme, tanıtımları yapılacak olan ürün ya da hizmetlerin sosyal medya üzerinde reklamını yapma, dönüşüm hedefli reklam stratejileri geliştirmek gibi basit görünen ancak oldukça bilgi, beceri ve vakit isteyen kapsamlı işlerin düzenli olarak yürütülmesini ve yönetimini sağlarlar.


Peki Nedir Bu Sosyal Medya ?

Adından her gün onlarca kez bahsettiğimiz sosyal medya, kullanan kişilerin özgürce paylaşım yaptıkları, kişisel ya da kurumsal şekilde kayıt olunarak çeşitli sosyal ağlar oluşturabildikleri, kullanıcıların oluşturdukları bilgilerin bu ağlarda hızlı ve basit şekilde paylaşılarak etkileşime girilebilen platformların tümüne verilen isimdir. Aslında sosyal medya kavramını, medyanın internet hali olarak da tanımlayabiliriz.


Sosyal Medya Platformları Nelerdir ?

Şu an dünya çapında kullanılmakta olan onlarca sosyal medya platformu mevcut ve her geçen gün yeni platformlar piyasaya çıkmakta, güncelliğini ve işlevselliğini yitiren platformlar ise yok oluş sürecine girmekteler. Herkes tarafından kullanılan ve en popüler sosyal medya platformları ise başta Facebook ve Instagram olmak üzere, Twitter, Linkedin, Youtube, Tumblr, Reddit ve Telegram şeklinde sıralanabilir. Sosyal medya danışmanı olan kişiler bu platformlarda bulunan hesapların yönetimlerini gerçekleştirirler.


Sosyal Medya Neden Önemli ?

Bugün pazarlama faaliyetlerinin başında sosyal medya çalışmalarının geldiği yadsınamayacak bir gerçektir. Şirketler ürün ya da hizmetlerini sosyal medya platformları üzerinden büyük kitlelere duyurabilme şansına sahip olduklarının da farkındalar. Ancak iyi bir sosyal ağa, iyi yönetilen sosyal medya hesaplarına ve doğru bir takipçi kitlesine sahip değilseniz reklam maliyetleriniz sürekli yüksek olacak ve karlılığınız azalacaktır. Sosyal medyanın önem arz eden kısmı tam da burasıdır. Eğer doğru hedef kitleye hitap edemezseniz sürekli olarak para harcamak zorunda kalacak ve pazarlama faaliyetlerinizde başarısız olacaksınız.


Bu yazıda Sosyal Medya Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi hakkında küçük bir bilgilendirme yapmaya çalıştık. Adım Web olarak bizler Kocaeli Sosyal Medya Danışmanlığı ve Sosyal Medya Yönetimi alanında hizmet vererek sesinizi çok daha büyük kitlelere duyurmak için çalışıyoruz. Siz de sosyal medya konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız hemen iletişime geçebilirsiniz.


Kocaeli sosyal medya danışmanı, Kocaeli sosyal medya danışmanlığı, Kocaeli sosyal medya yönetimi, sosyal medya, sosyal medya uzmanı Kocaeli

Sizi Arayalım?

İletişim bilgileriniz güvende kalır.

Sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek hizmetlerimizi tanıtalım.