| E-Ticaret

Sosyal Bağlantının E-Ticaret Sitesi İçin Önemi

SOSYAL BAĞLANTININ E-TİCARET SİTESİ İÇİN ÖNEMİ

Kullanıcı deneyimi (UX) artık markalar için stratejik düşünmenin merkezinde yer alıyor. Sadelik, erişilebilirlik ve verimlilik artık müşterilerle kalıcı bir ilişki sürdürmek için anahtar kelimeler. Bu üç noktada sosyal giriş, gözden kaçırılmaması gereken bir hızlandırıcı olarak konumlanıyor. Kocaeli web tasarım firması adimweb gözden kaçırmamanız gereken bu anahtar kelimelerin önemini detaylı bir şekilde açıklıyor.

Sosyal Bağlantı Nedir?

Sosyal bağlantı ve sosyal oturum açma terimleri Türkçe'ye "sosyal hesapla kimlik doğrulama" olarak çevrilir. Sosyal, sosyal medyadan gelir. İkinci bölüm olan "connect/login", bağlantı anlamına gelir.

Bu, bir web sitesini veya mobil uygulamayı ziyaret edenlerin sosyal ağ hesaplarını kullanarak kendilerini tanıtmalarına olanak sağlayan bir özelliktir. Bu cihaz, halihazırda bir hesabı olan kullanıcıların çok hızlı bir şekilde bağlanmasını veya birkaç saniye içinde hesaplarını oluşturmasını sağlar.

Sonuç olarak, sosyal bağlantı, ziyaretçilerin bir çevrimiçi mağazada kendilerini hızlı ve kolay bir şekilde tanıtmalarına ve iyi bir kullanıcı deneyimini teşvik etmelerine yardımcı olmanın basit ve akıllı bir yoludur. Türkçe'de ve diğer birçok ülkede, ana sosyal oturum açma oyuncuları Google (%55) ve Facebook'tur (%100). Ancak Yahoo, LinkedIn, PayPal, Twitter, WordPress, Amazon, Pinterest ve Windows gibi başka birçok oyuncu var.

Sosyal Bağlantının Avantajları

Sosyal oturum açma, hem ziyaretçileriniz hem de e-tüccar olarak sizin için birçok avantaj sunar. Birincisi, şüphesiz markanızın modern bir imajını müşterilerinize ve ziyaretçilerinize iletmesidir. Şirketinizi güvenilir, son teknoloji bir marka olarak algılıyorlar. Ama hepsi bu değil:

Çok Takdir Edilen Zaman Tasarrufu

Sitenizde kendilerini tanıtmak isteyen ziyaretçiler, artık istedikleri sayfaya erişmeden önce müşteri hesabı oluşturmak için uzun bir form doldurmaları gerekmediğinden çok zaman kazanıyorlar.

Uzun formları doldurma fikri potansiyel müşterileri korkutmak için yeterliyken, sitenize sosyal medya çözümleri yüklemek kayıt/giriş sayfalarındaki hemen çıkma oranını azaltabilir. Bu nedenle, ziyaretçilerinizi dönüştürme şansınızı artırır.

Müşterilerinizin fatura ve teslimat adreslerinin PayPal'ın sosyal oturum açma aracı aracılığıyla kendilerini tanıtmayı seçmeleri halinde otomatik olarak kopyalanacağını unutmayın. Bu nedenle, artık bunları ayrılmış alanlara yazmak zorunda kalmayacaklar. Tüketicilerin %80'inin çevrimiçi işlem yaparken alışveriş sepetlerini terk ettiğini bilmek sizin için iyi bir haber.

Artık Unutulan Şifreler Yok

Kullanıcıların oturum açma parolalarını unutmaları yaygın bir durumdur. Daha sonra, hesaplarına erişmeden önce tam bir parola kurtarma sürecinden geçmeleri gerekir. Sosyal bağlantı sayesinde, kullanıcılarınızın artık şifrelerini akıllarında tutmalarına gerek yoktur. Herhangi bir bilgi doldurmadan bağlanırlar ve kazandıkları zaman için size minnettar olurlar.

Daha Fazla Kayıt

Müşterilerinizin bulunduğu sosyal ağların logolarını kayıt veya giriş sayfanızda görmek onlarda bir aidiyet duygusu yaratır. Bu nedenle, kaydolmak veya bağlantı kurmak için daha fazla motive olurlar. Evet, bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yapılan bir araştırmaya göre, İnternet kullanıcılarının %77'sinin diğer kayıt yöntemlerine kıyasla sosyal oturum açma yoluyla kimlik doğrulamayı tercih ettiği görülüyor.

Ziyaretçileriniz sitenizdeki hesaplarına kaydolmak veya giriş yapmak için bu özelliği kullandıklarında, birçok bilgi toplarsınız. Ardından, onları ve beklentilerini daha iyi anlamak için bu verileri analiz edebilirsiniz. Bu, sonraki pazarlama kampanyalarınızda hedeflemeyi optimize etmek için özellikle yararlı olacaktır.

Ayrıca, sosyal bağlantı yoluyla toplanan veriler, ziyaretçinin e-posta adresi, adı, cinsiyeti veya yaşı gibi bilgileri içerir. Bu genellikle gerçek bilgidir, çünkü hesap tanımlama anında doğrulanır. Bu, yanlış veri toplamanızı engeller.

Social Connect'i E-Ticaret Siteme Nasıl Entegre Edebilirim?

Bir sosyal hesapla kimlik doğrulama iki şekilde ayarlanabilir. Bazı siteler veya mobil uygulamalar, kişiye özel entegrasyon için istenen her sosyal ağın API'sini kullanır. Ancak, uygulanması karmaşık bir çözümdür.

İkinci seçenek, bu işlevi daha kolay uygulamanıza izin veren mevcut modülleri kullanmaktır. Bu, genellikle, kullanılan sosyal ağların doğru yapılandırılması için web ajansınızdan bir müdahalenin yanı sıra, grafik kimliğinizle mükemmel bir şekilde bütünleşmesi için modülün bir tüzüğünü gerektirecektir.

Aslında, sosyal oturum açmanın konuşlandırılması açık değildir. Bu, belirli iyi güvenlik ve kişisel veri koruma uygulamalarına uyulmasını gerektirir. Çevrimiçi mağazanızda adım atmak ve kaydı/oturum açmayı kolaylaştırmak ister misiniz? Daha fazla bilgi için Kocaeli web tasarım firması adimweb ile iletişime geçmekten çekinmeyin!

sosyal bağlantı, kocaeli web tasarım, sosyal oturum açma, sosyal medya, kullanıcı deneyimi

Sizi Arayalım?

İletişim bilgileriniz güvende kalır.

Sizinle en kısa süre içerisinde iletişime geçerek hizmetlerimizi tanıtalım.